6fb1dfb8 2145 46e1 9db8 63eb01b9cc4e

Cestovanie v karavanoch sa stáva stále obľúbenejšou alternatívou pre dovolenkárov, ktorí túžia po slobode a nezávislosti vo svojich cestách. Zatiaľ čo niektorí ľudia zvažujú kúpu karavanu, stále viac cestovateľov si vyberá možnosť prenájmu. Od kúpy karavanu vás týmto článkom odradiť nechceme, no existuje niekoľko zásadných výhod prenájmu karavanu oproti jeho kúpe, ktoré prispievajú k rastúcej popularite tejto formy cestovania.

Jednou z hlavných výhod prenájmu karavanu je finančná flexibilita. Kúpa nového karavanu je pomerne dosť nákladná investícia. Okrem samotného nákupu sa musíte starať aj o údržbu, poisťovanie a parkovanie karavanu. Na druhej strane, prenájom karavanu vám umožňuje zažiť radosť z cestovania v karavane bez vysokých počiatočných nákladov. Prenájom karavanu je rozhodne cenovo dostupnejší a umožňuje vám prispôsobiť dĺžku prenájmu podľa vašich potrieb a rozpočtu. Môžete si naplánovať dovolenku v karavane na týždeň, mesiac alebo dokonca na celé leto, bez zbytočných starostí.

11c02a60 8933 4894 a4b1 a1f29a75c340
Západy slnka sú s karavanom zážitok.

Flexibilita je ďalšou veľkou výhodou prenájmu karavanu. Každý rok môžete skúsiť iný model karavanu, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Môžete si vybrať väčší karavan na rodinné dovolenky alebo menší karavan pre romantický výlet pre dvoch. Prenájom karavanu si môžete tiež vyskúšať, či vám samotné cestovanie v karavane vyhovuje, a či sa stane vašou preferovanou formou dovolenky. Ak vás cestovanie v karavane osloví, stále si môžete kúpiť svoj vlastný karavan v budúcnosti, s čím vám samozrejme radi pomôžeme a poradíme.

Okrem toho, prenájom karavanu prináša aj množstvo ďalších výhod. Nemusíte sa starať o dlhodobú údržbu karavanu, pretože to je zodpovednosťou majiteľa, v tomto prípade nás. Nepotrebujete ani veľa miesta na parkovanie karavanu, pretože po skončení prenájmu ho jednoducho vrátite a viac sa nestaráte. Prenájom karavanu tak získate prístup k dobre udržiavaným a spoľahlivým vozidlám, ktoré sú pravidelne kontrolované a servisované. To vám poskytuje istotu a bezstarostnosť počas vašich ciest.  Výhodou tiež je, že ak máte na cestovanie v karavane počas roka iba obmedzený čas, nemusíte riešiť, čo s ním budete robiť počas zbytku roka.

img 20221006 105328
Chcete ísť na dovolenku vo veľkom? Požičasť si môžete aj dva naraz.

Výhody prenájmu karavanu sú tak pre dovolenkárov evidentné. Finančná flexibilita, možnosť meniť model karavanu podľa potreby a zodpovednosť za údržbu a parkovanie karavanu, ktorú nesiete na pleciach majiteľ. To sú jednoznačné výhody, ktoré prispievajú k rastúcej popularite prenájmu karavanu a umožňujú cestovateľom zažiť dobrodružstvo cestovania v karavane bez vysokých investícií a záväzkov spojených s vlastníctvom.


Dovolenka a cestovanie v karavane je životný štýl, ktorý by mal určite každý dobrodruh v živote vyskúšať. A ak si nie ste istý, či je karavan pre Vás vhodný alebo ak by ste potrebovali pri výbere prenájmu vhodného karavanu poradiť, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať na emailovej adrese info@karavan365.sk alebo na telefónnom čísle +421 903 529 183. Karavan si pred jazdou môžete bezplatne vyskúšať na testovacej jazde v okolí nášho parkingu v Žiline a v Chorvátskej Pule.

Želáme veľa šťastných kilometrov, karavanisti!

Váš tím Karavan365