mercedes eura mobil profila 2

To, že cestovanie v karavane sa stáva čoraz obľúbenejšou formou dovolenky pre milovníkov slobody a flexibilného objavovania sveta už vieme. No čím ďalej, tým viac sa zvyšuje aj dopyt po luxusnejšie vybavených karavanoch. Jedným z výnimočných modelov, ktoré prinášajú vysokú kvalitu a špičkové vybavenie, sú aj novinky v našej ponuke, ktoré sme pre vás predstavili pre sezónu 2023: EURA MOBIL PROFILA T 696 EB a EURA MOBIL PROFILA T 696 EB “Scandinavia”. Tieto karavany sú výsledkom prestavby známej karavanovej značky EURA MOBIL na základe vozidla Mercedes-Benz Sprinter, čo zaručuje spoľahlivosť a výkon na cestách.

Mercedes + EURA MOBIL = skvelý karavan

Značka Mercedes-Benz je pre väčšinu ľudí synonymom pre luxus, spoľahlivosť a vysokú kvalitu. S bohatou históriou sa táto automobilka stala jednou z najuznávanejších a najobľúbenejších značiek na svete. Je známa svojimi inováciami a technologickými pokrokmi, ktoré prenikli aj do oblasti karavanov. Mercedes-Benz sa môže pochváliť dlhoročnou tradíciou výroby automobilov a jeho renomé je postavené na dlhodobej kvalite a spoľahlivosti.

mercedes eura mobil profila 3
Logo na volante pripomína kvalitu počas celej cesty

EURA MOBIL je renomovaný výrobca prestavby karavanov so sídlom v Nemecku. S dlhoročnou tradíciou a skúsenosťami vo výrobe karavanov, firma sa zameriava na vytváranie vysokej kvality, komfortu a inovácie pre cestovateľov. Ich modely sú premyslene navrhnuté a vyrobené s dôrazom na detaily, aby zákazníkom poskytli optimálny komfort a pohodlie počas cestovania.

Vďaka spojeniu medzi značkou Mercedes-Benz a prestavbou karavanu EURA MOBIL PROFILA T 696 EB či verzie s odlišnou úpravou interiéru „Scandinavia“ získavate najlepšie z oboch svetov. Spoľahlivý podvozok, výkonný motor a kvalitné bezpečnostné systémy zabezpečia pohodu pri každej ceste, zatiaľ čo luxusné a komfortné vybavenie karavanu poskytne pohodlie a slobodu na objavovanie nových miest.

Výhody a výbava našich Mercedesov

Jednou z výhod týchto karavanov je ich kompaktná veľkosť, vďaka ktorej sa pohodlne zmestíte na cestách aj do obmedzených priestorov. V kabíne nájdete miesta na sedenie pre štyroch pasažierov, takže môžete pohodlne cestovať spolu so svojimi blízkymi alebo priateľmi. S celkovou hmotnosťou 3500 kg a maximálnou rýchlosťou 130 km/h sa s týmito karavanmi zaobídete aj so štandardným vodičským oprávnením typu B.

mercedes eura mobil profila 1(1)
Naše Mercedesy na výstave CBT 2023

EURA MOBIL PROFILA T 696 EB aj EURA MOBIL PROFILA T 696 EB “Scandinavia” ponúka štyri lôžka na spanie, čo znamená, že tu nájdete dostatok miesta pre vašu rodinu alebo skupinu priateľov. Kvalitné postele dlhé až dva metre zabezpečia, že si budete môcť vychutnať pohodlný a kvalitný spánok počas vášho dobrodružstva na cestách. Vybavenie karavanu zahŕňa aj vyhrievané sedačky, čo je skvelé pre chladnejšie dni, keď si môžete užiť teplo a pohodu počas jazdy.

mercedes eura mobil profila 4
Luxusný a pohodlný interiér

Bezpečnosť je vždy dôležitým faktorom pri cestovaní, a tento karavan je aj  v tejto oblasti samozrejme dobre vybavený. Súčasťou jeho bezpečnostného vybavenia sú ASR, ESP, EBV a tempomat, ktoré zabezpečujú stabilnú jazdu a kontrolu nad vozidlom. Aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu vám pomôže udržať sa na správnej trase, a dvojitá objektívová cúvacia kamera zlepšuje vašu bezpečnosť pri parkovaní. Airbag vodiča a spolujazdca sú už samozrejmosťou, ktoré zvýšia ochranu posádky.

EURA MOBIL PROFILA T 696 EB tiež poskytuje komfort a pohodlie počas celej vašej cesty. V kabíne nájdete nezávislú klimatizáciu Truma, ktorá vám umožní udržať príjemnú teplotu vnútri karavanu. Rádio s GPS a navigáciou vám pomôže s orientáciou na cestách a zabezpečíte si, že sa dostanete na správne miesto. Kuchyňa je dobre vybavená s 3-platničkovým plynovým sporákom, chladničkou s mrazničkou a kompletným setom riadu pre 5 osôb.

mercedes eura mobil profila 5
Príjemný priestor na varenie

Vďaka svojej flexibilite a slobode cestovania je karavan EURA MOBIL PROFILA T 696 EB skvelou voľbou pre tých, ktorí sa chcú vydať na dobrodružstvo na cestách. S prestavbou na základe vozidla Mercedes-Benz si môžete byť istí, že dostanete spoľahlivé a výkonné vozidlo, ktoré vás dovezie kamkoľvek. Bez obmedzení hotela a s možnosťou meniť dovolenkovú destináciu podľa vašich predstáv a želaní, cestovanie v karavane ponúka úplne nový spôsob objavovania sveta.

Takže nech už plánujete rodinnú dovolenku, výlet so priateľmi alebo len romantický únik pre dvoch, karavan EURA MOBIL PROFILA T 696 EB je tu, aby vám poskytol všetko, čo potrebujete pre komfortné a nezabudnuteľné cestovanie.


Dovolenka a cestovanie v karavane je životný štýl, ktorý by mal určite každý dobrodruh v živote vyskúšať. A ak si nie ste istý, či je karavan pre Vás vhodný alebo ak by ste potrebovali pri výbere prenájmu vhodného karavanu poradiť, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať na emailovej adrese info@karavan365.sk alebo na telefónnom čísle +421 903 529 183. Karavan si pred jazdou môžete bezplatne vyskúšať na testovacej jazde v okolí nášho parkingu v Žiline a v Chorvátskej Pule.

Želáme veľa šťastných kilometrov, karavanisti!

Váš tím Karavan365