karavan365 vylet

Výlety a dovolenky v Nórsku, Francúzsku aj Taliansku sa tešia medzi karavanistami vysokej popularite. Je to hlavne preto, lebo tieto krajiny ponúkajú nádhernú prírodu a rôznorodé scenérie, čo je pre cestovateľov s karavanom veľkou výhodou.

V Nórsku môžete objavovať majestátne fjordy, vrcholky hôr a rozsiahle lesy. Francúzsko láka svojimi pobrežiami, vinohradmi a historickými dedinkami. Taliansko zase očarí svojimi pohoriami, jazerami a zeleným vidiekom. Navyše majú tieto krajiny dobre vyvinutú infraštruktúru, čo je pre karavanových cestovateľov veľkou výhodou. Ponúkajú rozsiahlu sieť karavanových parkov, kempovacích miest a služieb, ktoré umožňujú pohodlnú a bezpečnú dovolenku v karavane.

Nórsko

Vlajka Nórska

Nórsko je známe svojou nádhernou prírodou, vrátane fjordov, horských masívov a malých rybárskych dediniek. Má rozsiahlu sieť karavanových parkov a táborov, ktoré umožňujú cestovateľom preskúmať túto nádhernú krajinu. Ak plánujete dovolenku v karavane v Nórsku, tieto miesta v vám poskytnú nezabudnuteľné zážitky pri cestovaní v karavane:

Geirangerfjord

Geirangerfjord je jedným z najkrajších fjordov v Nórsku a je zahrnutý na zozname svetového dedičstva UNESCO. Môžete si prenajať miesto v jednom z karavanových parkov v blízkosti fjordu a vychutnať si úchvatné scenérie, vodopády a prírodné pamiatky.

Trollstigen

Trollstigen je zvlnená horská cesta v regióne Rauma, ktorá je obľúbená medzi karavanistami. Je obklopená úchvatnými horskými masívmi a ponúka nádherné výhľady. V okolí Trollstigenu sú k dispozícii karavanové parky a táborové miesta, kde si môžete užiť túto unikátnu jazdu.

Lofotské ostrovy

Lofotské ostrovy sú známe svojimi malebnými rybárskymi dedinkami, scénickými plážami a úchvatnými horami. Mnoho karavanových parkov sa nachádza v blízkosti týchto ostrovov, čo vám umožní objavovať ich krásy a vychutnať si aktivitu rybolovu alebo turistiky.

Lyngenfjord

Lyngenfjord je ďalším pôsobivým fjordom v Nórsku, známym svojimi vysokými horskými štítmi a lyžiarskymi možnosťami. Na jeho brehoch nájdete karavanové parky, ktoré vám umožnia vychutnať si krásu fjordu a aktivity ako lyžovanie, túry a sledovanie polárneho svetla.

Hardangervidda

Hardangerviddanajväčšie náhorné plošiny v Európe a zároveň obľúbenou destináciou pre dovolenky v karavane. Tento národný park ponúka množstvo turistických chodníkov, jazerá a prírodné krásy. V blízkosti parku nájdete karavanové parky s prístupom k týmto atrakciám.

Francúzsko

Vlajka Francúzska

Francúzsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenku v karavane. Ponúka rôznorodú krajinu, od pobrežných pláží až po vidiecke vinohrady a historické mestá. Karavanové parky a tábornícke miesta sú dobre vybavené a často sú situované v blízkosti kultúrnych a prírodných atrakcií. Toto sú miesta vo Francúzsku, ktoré by ste určite nemali obísť:

Francúzska riviéra

Francúzska riviéra je pobrežná oblasť v južnej časti Francúzska, známa svojimi slnečnými plážami, luxusnými letoviskami a príjemným stredomorským podnebím. Nájdete tu množstvo karavanových parkov a táborových miest, ktoré vám umožnia vychutnať si krásy pobrežia a navštíviť známe miesta ako Cannes, Nice alebo Saint-Tropez.

Provensálsko

Provensálsko je región s bohatou kultúrou, vinohradmi a nádhernou vidieckou scenériou. Môžete si nájsť karavanové parky v blízkosti historických miest ako Aix-en-Provence, Avignon či Arles a objaviť krásy tohto regiónu, jeho trhy s čerstvými potravinami, záhrady s levanduľou a prekrásne vidiecke dedinky.

Normandia

Normandia je známa svojou bohatou históriou, krásnymi plážami a úchvatnými útesmi. Karavanové parky v blízkosti mestských centier, ako je Caen alebo Rouen, vám umožnia objaviť historické pamiatky a navštíviť slávne miesta, ako je Mont Saint-Michel alebo Pláž Omaha, ktorá sa stala známou počas druhej svetovej vojny.

Bretónsko

Bretónsko je región na severozápade Francúzska, ktorý je známy svojou bohatou kultúrou, tradičnou bretónskou hudbou a tancami, a malebnými pobrežnými dedinkami. Môžete si vybrať karavanové parky v blízkosti úchvatných pláží, ako je Ploumanac’h so svojimi ružovými skalami, a preskúmať krásu bretónskeho vidieka.

Alsasko

Alsasko je región s vplyvom nemeckej a francúzskej kultúry, známy svojimi vinicami, kúpeľmi a kúzelnými mestami ako Colmar alebo Strasbourg. Karavanové parky a tábornícke miesta v regióne vám umožnia objaviť krajinnú krásu vinohradov, navštíviť tradičné alsaské dedinky a vychutnať si pestrosť regionálnej kuchyne.

Taliansko

Vlajka Talianska

Taliansko je krajinou s bohatou kultúrou, históriou a vynikajúcou kuchyňou. Karavanisti majú možnosť preskúmať jeho historické mestá, scenické pobrežia a prírodné parky. Existuje množstvo karavanových parkov a miest, ktoré ponúkajú pohodlné zariadenia a prístup k miestnym atrakciám. Tieto miesta v Taliansku vám poskytnú skvelé príležitosti na objavovanie kultúry, prírody a kulinárskeho bohatstva tejto fascinujúcej krajiny:

Toskánsko

Toskánsko je známe svojimi krajinami s vinicami, olivovými hájmi a malebnými vidieckymi dedinkami. Môžete si vybrať karavanové parky v blízkosti miest ako Florencia, Siena alebo Pisa a objaviť historické pamiatky, ako je Florentská katedrála, námestie Piazza del Campo v Siene alebo Veža v Pise. Okrem toho môžete navštíviť aj toskánske vinárske oblasti a vychutnať si miestne víno a kulinárske špeciality.

Jazero Garda

Jazero Garda je najväčšie jazero v Taliansku a nachádza sa medzi Alpami a Pádskou nížinou. Karavanové parky na brehoch jazera ponúkajú výhodné ubytovanie a prístup k vodným aktivitám, ako je plachtenie, potápanie alebo jazda na vodnom skútri. Okrem toho môžete navštíviť okolité historické mestá, ako je Sirmione s jeho hradom a termálnymi kúpeľmi, alebo mestečko Malcesine s jeho majestátnym hradom Scaliger.

Amalfinské Pobrežie

Amalfinské Pobrežie je známa svojimi úchvatnými scenériami, strmými útesmi a malebnými prímorskými dedinkami. Môžete si vybrať karavanové parky v blízkosti mesta Sorrento a preskúmať okolité oblasti, ako je Amalfi, Positano alebo Ravello. Na cestách budete mať príležitosť vychutnať si úžasné výhľady na Tyrhénske more a navštíviť historické pamiatky, ako je Amalfijská katedrála alebo Villa Cimbrone v Ravelle.

Dolomity

Dolomitypohorie v severnej časti Talianska, známe svojou unikátnou skalnatou krajinou a horskými vrcholmi. Karavanové parky v regióne vám umožnia objaviť túto prírodnú krásu a ponúknuť rôzne možnosti na turistiku, horské túry a horské bicyklovanie. Môžete navštíviť známe horské doliny, ako je Val di Fassa alebo Val Gardena, a užiť si panoramatické výhľady a tradičnú horskú atmosféru.


Dovolenka a cestovanie v karavane je životný štýl, ktorý by mal určite každý dobrodruh v živote vyskúšať. A ak si nie ste istý, či je karavan pre Vás vhodný alebo ak by ste potrebovali pri výbere prenájmu vhodného karavanu poradiť, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať na emailovej adrese info@karavan365.sk alebo na telefónnom čísle +421 903 529 183. Karavan si pred jazdou môžete bezplatne vyskúšať na testovacej jazde v okolí nášho parkingu v Žiline a v Chorvátskej Pule.

Želáme veľa šťastných kilometrov, karavanisti!

Váš tím Karavan365